3. kapitola

28. dubna 2013 v 20:11 | Sienna Parvani Spenser |  Kapitoly
Tak tady máte další kapitolu, douám, že se bude líbit :-).
Přeji příjemné čtení.Ráno mě opět probudí ten příšerný zvuk budíku, který tak nesnáším. Neochotně vstanu a zamířím do sprchy. Provedu ranní hygienu a obleču se. Adrian si asi ani nevšiml, že jsem vylezla z postele. Tolik používání jeho magie ho muselo vyčerpat. Jemně ho políbím na tvář a odcházím z pokoje. Projdu celým kampusem až na první hodinu. Sednu si do lavice a čekám, až zazvoní, když si přede mě sedne blonďatá morojka, kterou jsem včera neviděla. Asi jsem moc nepozorovala okolí, což vzhledem k mojí budoucí práci není moc dobře. Najednou se na mě s úsměvem otočí a říká:
"Ahoj, já jsem Lissa Dragomirová." Řekne a mile se usměje. Takže další královská a ještě k tomu skoro poslední z rodu. Aspoň, že není princezna. Nevypadá moc nafoukaně, ale zdání může klamat. Nakonec se rozhodnu, že jí dám šanci, něco mi říká, že bych měla.
"Ahoj, já jsem Rose Mazurová."
"Já vím, kdo jsi. Všichni tu o tobě mluví. Ty bydlíš v ubytovací části viď?"
"Ano, můj otec mi to zařídil."
"To je úžasné, nikdo jiný nemá takové výhody jako ty. Ani žádný královský." Asi mi závidí, pomyslím si. Já, dhampírka a mám se lépe, než jakýkoli královský. Podvědomě z toho mám radost.
"Otec mi tím vynahrazuje svojí chybějící přítomnost v mém dospívání. Můj táta nebyl moc často doma, občas mě bral sebou, ale stejně jsem ho moc nevídala. Teď mi jeho lásku naštěstí vynahrazuje Adrian."
"Vím, že chodíš s Adrianem. On tu bydlí taky, že?"
"Ano, má pokoj hned vedle mě." Povím pyšně.
"Toho si važ, vztahy na akademii jsou zakázané, i já se musím se svým přítelem scházet tajně, pokud chci alespoň pusu a vy se můžete procházet po kampusu, jak se vám zachce." Tady se mi začíná líbit víc a víc. Najednou si myslím, že bych zvládla i dopolední vyučovací hodiny, každý mi tu závidí a to se mi líbí. Ale nakonec, spánek a Adriana mám radši a tak si to nakonec vyprosím. Už jsem jí na to nemusela odpovídat, protože zazvonilo a do třídy vešel učitel. Celé dopoledne probíhalo klidně a opět na mě u jídelny čekal Adrian.
"Ahoj, dneska už se nebudu zameškávat odpolední vyučování zlato." Řeknu mu se smíchem.
"Neboj, dneska se spolu najíme v jídelně." Řekne a společně vejdeme do jídelny. Nabereme si jídlo a chceme se posadit. Vidím jen pár volných stolů a tak k jednomu zamířím. Když se usadíme, promluví na mě Lissa. Tentokrát v doprovodu černovlasého kluka. Je celkem hezký, ale já mám oči jen pro Adriana.
"Můžeme si přisednout?" zeptá se s úsměvem.
Také se usměji. "Jasně. Jen se posaďte. Tohle je můj přítel Adrian Ivashkov." Řeknu a ukážu na Adriana, který sedí vedle mě. Oni se mezitím usadí.
"Ahoj, já jsem Lissa Dragomirová a tohle je můj přítel Christian Ozera." Představí sebe a jejího přítele. Ozera, sakra to jméno mi něco říká, vím, že patří mezi dvanáct královských rodin, ale tohle bylo ještě určitě kvůli něčemu jinému. Teď jsem to odmítala řešit, ale pak se k tomu vrátím.
"Ahoj sestřenko, Ozero." Pozdraví Adrian. Sestřenka, bratranec, to bylo neoficiální oslovení mezi královskými. Jen by mě zajímalo, proč tak nenazval i Christiana, to netuším.
U oběda už jsme moc nemluvili, ale ke konci mě překvapil Adrian svou otázkou.
"Sestřenko, jaký ovládáš živel?"
"Popravdě se u mě zatím žádný nevyvinul." Řekne sklíčeně.
"Myslím, že ano, jenom o něm nevíš, rád bych si s tebou o tom promluvil, co děláš dnes po škole? Nechceš se u mě zastavit?" jeho otázka zněla nevinně a já vím, že nic neslušného tím nemyslel. Kdyby ano, můj otec by ho vykastroval. Ale Christian se netvářil na jeho návrh moc přátelsky.
"Jasně, přijdu ráda a můžu vzít sebou Christiana?" zeptala se, aby ho trochu uklidnila. Vypadá to, že to zabralo. Teď už se netvářil, že by chtěl někoho zabít.
"Můžeš." Odpovím dřív než Adrian, ale tomu se moje odpověď evidentně nezamlouvala, protože se netvářil moc nadšeně.
Po jídle jsme vyšli z jídelny a Lissa s Christianem se s námi rozloučili, že jdou ještě do místnosti dárců. Adrian se na mě trochu naštvaně podívá.
"Proč si souhlasila s tím, aby taky přišel, víš kdo to je?"
"Je to její přítel a je to Ozera. Co je s ním?" zeptám se nechápavě.
"Jeho rodiče se dobrovolně stali strigoji a ty mi teď toho budoucího strigoje pozveš do pokoje." Tak proto mi jeho jméno přišlo povědomé. Příběh jeho rodičů znal asi každý, jen jsem si ho hned nevybavila.
"Adriane, to že to udělali jeho rodiče, ještě neznamená, že je bude následovat a neboj, budu tam já." Řeknu a zářivě se na něj usměju. "A proč si se ptal Lissy, jaký ovládá živel?"
"Myslím, že ovládá stejný živel jako já. Její aura je zlatá jako ta moje."
"Takže to by mohla být ta dívka, o které jsme slyšeli." Už dávno jsme věděli, že tu asi někdo takový studuje, jen jsme nevěděli, kdo by to měl být. Teď už asi máme určitou stopu.
Ještě se rozloučím s Adrianem krátkým polibkem a zamířím do tělocvičny. V šatně se převléknu a vydám se dovnitř. Pár lidí už tu postává. Hned jako první si mě všimne rusovlasý dhampír. Je vysoký, ale víc jsem si ho zatím neprohlížela. Hned se ke mně rozejde.
"Ahoj, já jsem Mason, ty musíš být Rose Mazurová." Tady mě snad zná úplně každý a taky úplně každý zná mého otce.
"Ahoj Masone, těší mě."
"Eddie, pojď sem." Zavolá někam za sebe. Hned k nám přiběhne vysoký hnědovlasý dhampír.
"Tohle je Eddie Castile a tohle je Rose Mazurová." Představí nás.
"Ahoj, já vím, kdo jsi. Máme spolu dějepis. Těším mě, Rose."
"Mě taky Eddie."
Najednou do třídy přijde učitel a zastaví se u mě.
"Dobrý den, jsem Stan Alto a jsem tvůj učitel boje a místní strážce. Dnes se podívám, kolik toho umíš. Už si někdy bojovala?" zeptá se mě. On je snad jediný, kdo zatím nezmínil mého otce.
"Ahoj, jsem Rose a bojuji už od mala. Měla jsem domácí učitele i pro boj."
"Dobře, dnes se podíváme, kolik toho umíš." Řekne ke mně a pak se otočí na všechny: "zatím se rozcvičte." Poté přejde k lavičce, kde se pohodlně posadí.
Všichni se jako na povel začnou rozcvičovat a já se hned přidám. Po deseti minutách nás zastaví a rozdělí do dvojic pro boj. Mě přidělí k Masnovi.
"Neboj, budu tě šetřit." Řekne a usměje se. Co si o sobě myslí, vypadám snad jako někdo, kdo to potřebuje?
"Já myslím, že to nepotřebuji." V tom zazní píšťalka a to je signál pro začátek. Na nic nečekám a zaútočím. Vyhne se mému výpadu, a tak zaútočím znovu a znovu. Ze začátku se mi zdařile uhýbá. Musím uznat, že je vážně dobrý. Pak se mi ho podaří zasáhnout do břicha a on zavrávorá. V jeho obličeji se objeví překvapený výraz a to už zaútočí i on. Vážně se mě snažil šetřit. Teď mu ale došlo, že je to zbytečné. Jsem v boji dobrá, možná i výborná. Najednou jsme přerušení píšťalkou. To je signál pro ukončení boje. Mě to jen naštvalo, nebyla jsem zvyklá, že mě někdo přerušuje, já chtěla vyhrát. Tázavě se otočím na Stana, ale ten se jen kouká ke dveřím. Otočím se tedy jeho směrem a mám co dělat aby mi čelist nespadla až na podlahu. Ve dveřích stojí moje matka, oblečení na cvičení a kouká na mě.
"Co tu děláš?" zeptám se jí chladně.
"Jdu se podívat, co všechno se moje dcera za těch let naučila." Řekne a přejde ke mně. Hlavou naznačí Masonovi, aby jí uhnul a on hned poslechl. To mu nezapomenu. Ona zabere jeho místo. Všichni se kolem nás postaví do kolečka. Teď teprve začne ten pravý boj.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gotička gotička | 28. dubna 2013 v 21:43 | Reagovat

super už se těším na další :-D  :-D

2 supercrazy7 supercrazy7 | Web | 29. dubna 2013 v 12:51 | Reagovat

Opravdu moc pěkné :-D

3 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | Web | 29. dubna 2013 v 17:06 | Reagovat

hezký :-)

4 sincerity sincerity | 29. dubna 2013 v 19:01 | Reagovat

Hustý, doufám, že to matce pěkně natře :D

5 Tessinka Tessinka | 29. dubna 2013 v 22:19 | Reagovat

ooooo.... tak po tomhle nás nemůžeš trápit dlouho !!! to byla úplně luxusní kapitola !!! prosím dej nám další !!! prosím ! prosíííííííím !!!!!!!!!!! já mám absťák !! :D

6 "ROSE" "ROSE" | 30. dubna 2013 v 22:45 | Reagovat

Vazne moc pekna kapca. Doufam ze sem dalsi pridas brzo nebo se zblaznim xD xD. Pis,pis,pis nebo te sni mys. :D

7 Tessinka Tessinka | Web | 1. května 2013 v 15:56 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama