17. kapitola

4. října 2013 v 21:57 | Sienna Parvani Spenser |  Kapitoly
Ahoj holky, za slibované komentáře dávám další kapitolu...a jsem teď upřímně ráda, že nevíte, kde bydlím až mě budete chtít zabít :D:D...jinak doufám, že se bude líbit a zase..za deset komentíků bude další kapča.


Dimitrij POV
Sakra, co mu teď mám říct, pokud mu řeknu, že jsem políbil jeho dceru, rozporcuje mě za živa. Ne že bych se ho bál, ale otevřeně mu to přiznám pouze v případě, že budu chtít spáchat sebevraždu.
"Belikove, nesnáším čekání. Mluv! Nebo moje první cesta ve státech nebude na královský dvůr, ale rovnou na akademii. Letím totiž do státu zachránit vztah mé dcery." Sakra, ty slova jsou jako kudly. On jede přemluvit královnu, aby nechala Rose a Adriana na pokoji. Ale on viděl jak jsem jí políbil. Chuděrka Rose, teď mu to určitě vysvětluje. Ani bych se nedivil, kdyby u se u mě za chvilku objevil s princem Drahomírem a ohnivou koulí v ruce.
"Rose se s Adrianem pohádali. Vrátil se na akademii." Řeknu jen. Je to chatrná lež, ale alespoň něco. Nechtěl bych přijít o své rozmnožovací ústrojí.
"A kvůli čemu se pohádali? Počkej, neříkej mi to. Zjistím si to sám. Zajedu na návštěvu." S těmito slovy ukončí hovor. To jsem si moc nepomohl, ale není nic proti tomu, jak teď musí být Rose.
Rose POV
Sprcha mi vždycky pomohla, ale teď mě to nějak neuklidnilo. Pořád nevím, co mám dělat a koho si vybrat. Hlava mi radí Adriana, ale srdce je nerozhodné. Adrian to poznal dřív než já. Miluji Dimitrije, ale i Adriana. Co mám sakra dělat. Jak se z tohohle mám vymotat nevím. Nakonec asi poslechnu hlavu. Jednou jedinkrát se nebudu řídit srdcem. Jo. To je ono. Vyberu si Adriana a budu s ním, přece jsme spolu už dlouho a jsme spolu šťastní. Musím ho najít, abych mu to pověděla. Vyjdu z pokoje a jdu k němu. Nikdo mi neotvírá a po prohlídce jeho pokoje zjistím, že tam není. Zkouším se mu dovolat, ale mobil mi nezvedá. Zajdu se podívat k Andrému, tam by mohl být. Cestou cítím, jako by ze mě spadl balvan. Konečně vím, co dělat. Skoro běžím, až se ocitnu před dveřmi jeho pokoje. Zaklepu a po chvilce otevře André. Je celkem překvapený, že mě tu vidí.
"Ahoj, Rose, co tady děláš?"
"Ahoj, hledám Adriana, není u tebe,"
"Ne u mě není, ani nevím, že se už vrátil. Co se děje?"
"To je jedno, jen ho teď musím najít. Děkuji ti, zatím ahoj." Otočím se a utíkám ode dveří a začnu prohledávat kampus. Nejdřív jídelnu, tam není a pak i zbytek školy. Nemůžu ho najít. Co mám dělat. Lissa. Ona dokáže vycítit uživatele éteru. Musím za ní. Vyběhnu na morouskou kolej, zeptám se, kde je její pokoj a běžím k ní. Zaklepu a po chvilce mi otevře.
"Ahoj, Rose, přišla si na mě zase bezdůvodně křičet?" nedivím se, že je naštvaná, po tom jak jsem na ní vyjela.
"Lisso, promiň, nechtěla jsem na tebe křičet. Jen Adrian mi říkal, že královna tě plánuje s ním oženit a já myslela, že v tom máš taky prsty."
"Tak se příště nejdřív zeptej, já bych s něčím takovým nikdy nesouhlasila. Mám Christiana. To se nějak vyřeší neboj. Ani on ani já s tím nebudeme souhlasit. Proti naší vůli to nemůžou udělat. Neboj. Tak proč si přišla?" konečně se to vyřešilo. Ulevilo se mi, že mám zpátky kamarádku.
"Můžu dál?"
"Jasně, promiň. Pojď a posaď se." Řekne a uhne se na stranu, abych mohla projít. Posadím se a začnu vyprávět. Od toho mého snu s Adrianem, přes tu naši hádku a jak jsem vše vyprávěla Dimitriovi v tělocvičně. Jak mě tam políbil a v tom se vrátil Adrian a viděl to. Jak mi řekl, že si musím vybrat. A že ho teď nikde nemůžu najít, abych mu řekla, že jsem si vybrala jeho.
"Liss, prosím, můžeš mi pomoct. Měla by si vycítit uživatele éteru, ne?"
"Tak dobrá v tom nejsem, ale je pravda, že pokud je Adrian poblíž, nějak ho vycítím. Nevím, jak to funguje, ale cítím ho. Ale teď ho nikde necítím. Věděla jsem, že se vrátil. To ano, ale teď není v kampusu."
"Co? To není možné. Kam mohl jít. Nebere mi mobil a já se o něj bojím. Byl tak ublížený, když odcházel. Nechci aby se mu něco stalo." Je mi zase do breku. Nesnáším pláč.
"Neboj, Rose, asi jel jen do nejbližšího města někam do baru a vrátí se hned, jakmile si to trochu urovná. Je to přeci Adrian. Ty ho znáš nejlépe."
"To je pravda, ale proč mi nebere mobil?"
"Třeba se bojí toho, co by si mu řekla, zkus mu poslat smsku."
"To je dobrý nápad." Řeknu a už vyťukávám zprávu do mého mobilu.
Adriane, miluji te a chci byt s tebou. Ozvi se. Tvoje Rose.
To by mohlo stačit. Hned to dám odeslat a jako na trní čekám na odpověď. Zatím žádná nepřichází. Něco se děje, to já poznám.
"Liss, neodpovídá, mám strach."
"Neboj, třeba je jen opilý. On se ozve. Počkej ještě."
"Dobrá, jdu si zatím zaběhat. Zatím ahoj a děkuji ti." S těmito slovy odcházím z pokoje a rovnou z koleje vyběhnu do lesa, kde se trochu snažím uklidnit. Běžím stále rychleji, ale nic nezabírá. Je to jako bych měla zlé tušení a nemohla se ho zbavit. Rozhlédnu

se kolem sebe, abych zjistila, kde jsem a málem jsem tomu nevěřila. Oběhla jsem skoro celé pozemky akademie a to v rekordním čase. Dimitrij by byl na mě pyšný. Co ho sem zase tahám sakra. Musím si dát pozor na moje myšlenky. Rozběhnu se ještě jednou, protože mi zatím nepřišla žádná odpověď. Aspoň si takhle zkrátím čekání. U chatky strážců proti mně běží dimitrij.
"Rose, zastav. Všude tě hledám. Máš se dostavit do hlavní budovy strážců. Hned. Tak pojď už." Co se děje? Proč já? Co ode mě můžou chtít? Celou cestu jsem jak na trní. Vejdeme do budovy společně a jaké je moje překvapení, když tam na mě čeká moje matka s otcem.
"Rose, zlatíčko, tady jsi. Na pokoji si nebyla a nikdo tě taky nemohl najít. Měl jsem o tebe strach." Řekne otec a obejme mě. Matka mě překvapivě taky obejme.
"Ahoj, Rose." Řekne jen.
"Co se děje, proč jsem sem měla přijít? Řekněte mi už něco." Jsem na nervy, nejdřív nemůžu najít Adriana a pak je tu ještě objeví oni dva, že o mě měli strach.
"Rose, posaď se." Řekne rozkazovačně moje matka.
"Nechci se posadit. Co se děje?"
"Kdy si naposledy viděla Adriana?" zeptá se otec a matka po něj střelí nesouhlasným pohledem. Asi jí předběhl s otázkou.
"Dneska kolem jedné hodiny. Co se stalo, nemůžu se mu dovolat. Je v pořádku, že ano?"
"Nevíme, Rose, našli jsme jeho auto asi deset kilometrů od akademie, ale on uvnitř nebyl. Jen krev. Nevíme co se stalo ani kde teď Adrian je. Víme jen, že tu byla viděna skupina strigojů." Matka to řekla bez emocí, ale mě se najednou zhroutil celý svět. Adrian je možná mrtvý a to jen kvůli mně. Zatmí se mi před očima a pak už jen cítím, jak mě zachytily něčí ruce, před pádem na zem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gotička gotička | 4. října 2013 v 22:35 | Reagovat

asi mě za to zabijete ale prosím ať je po něm :-P  :D  :D

2 Kačíí Kačíí | Web | 5. října 2013 v 8:29 | Reagovat

[1]: plně s tebou souhlasím :D :D Mám Adriana ráda ale ne s Rose :D :D

3 Aneta :) Aneta :) | 5. října 2013 v 10:30 | Reagovat

[2]: Ano předně moje slova.... :) :-D

4 Niki Niki | 5. října 2013 v 10:34 | Reagovat

No rozhodně by se vyřešilo s kým že teda bude, kdyby Adrian zemřel. :D A jelikož jsem fanynka Dimitrie, tak pro mě dobře. Ale nemyslím si, že umřel, naopak myslím, že to tam ještě pěkně zamotá. ;-)

5 nikol nikol | 5. října 2013 v 17:26 | Reagovat

přesně moje slova :D :-D

6 Tessinka Tessinka | 5. října 2013 v 20:52 | Reagovat

Adrien nesmí umřít !!!! teĎ je buď strigoj nebo ho někdo unesl, ale musí se zachránit a oni musí být spolu !!! prosímm !!! :D

7 sienna-parvani-spenser sienna-parvani-spenser | 5. října 2013 v 22:37 | Reagovat

no už jsem si říkala, kde jsou fanynky Adriana...jestli náhodou nezaspaly...:-) musím se přiznat, že můj favorit je taky Adrian, je krásný, nespoutaný a bezprostřední...miluju ho, ale s kým nakonec skončí Rose nebo co se teď stalo s Adrianem se dozvíte v dalších kapitolách...já to samozřejmě už vím :D, tak příjemné komentování...
p.s. můj komentář se do deseti nepočítá

8 Jassy R. Blake Jassy R. Blake | 6. října 2013 v 17:22 | Reagovat

Super kapča... Já mám sice Adriana ráda, ale jenom když neleze do zelí Dimitrimu:-D , takže doufám, že je mrtvý nebo strigoj nebo něco, hlavně když Rose skončí s Dimkou. Sice se to může zdát jako ohraný a nudný konec, ale ti dva prostě patří k sobě:-)

9 Cassi Cassi | E-mail | Web | 6. října 2013 v 23:24 | Reagovat

Já se taky přikláním k tomu, aby Adrian zmizel ze scény, prostě team Dimitrij. Na druhou stranu ale, když zmizí Adrian, tak by to skončilo moc rychle. Těžké dilema... :-?

10 Tessinka Tessinka | 7. října 2013 v 19:56 | Reagovat

Rychle další kapitolku !! :DD už nás nenapínej :D

11 Anet Anet | Web | 10. října 2013 v 19:31 | Reagovat

Všichnni, co chcou, aby Adrian chcipl mi můžou..ví te co ;-) A i kdyby byl mrtvý, kde je napsáno, že bude s Dimitrim? Já bych ho právě za toto vinila a rozhodně bych s  ním nebyla.!!Rozhodně ne!Mám raději Adriana a vážně mě bude mrzet jestli zemžře, ale třeba by se mhol jen proměnit a rose ho nakonec napravila..:DD Dimitri at zdechne ;-) nebo at´ si jde za tashou...xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama